Peťo Reťo :)

Bratislava
Slovakia


 
 

Letná škola Danubia 2005 8.12.2007

V lete 2005, po skončení EB termu sme sa zúčastnili letnej školy Danubia. Systém Danubie je taký, že celá tlupa 60 ľudí sa presúva z krajiny do krajiny, v každej strávi cca. 6 dní, takže celý podnik s 5 krajinami zaberie mesiac. V každej z krajín sú jednak prednášky (Financie alebo HR management) a okrem toho exkurzie, program, po večeroch zábava v kluboch a tak :) Stretla sa tam kopa cool ľudí a kto neverí, nech sa spýta Andreja a Jarka, ktorí boli na Danubii rok po mne.

Danubia 2005 začala v Prahe, kam sme sa presunuli autobusom deň pred oficiálnym začiatkom projektu. Po ubytovaní na jednom z vysokoškolských internátov nasledovala návšteva obchodu a zaslúžený oddych. Po oficiálnom otvorení, ktoré sa konalo ďalší deň a malo formu slávnostnej recepcie, nasledovalo niekoľko dní prednášok a workshopov na VŠE a v priestoroch českej Erste Bank. Zaujímavosťou bola plavba loďou po Vltave, návšteva Petřína a prehliadka starého mesta.

Po pár dňoch nasledoval presun do Bratislavy. Celá skupinka bola ubytovaná na internáte Starohájska, kde mali akurát letnú odstávku teplej vody (body pre Slovensko 1:0). Nasledovalo opäť kolo prednášok a workshopov na EUBA a v sídle SLSP na Záhradníckej. Prihovorila sa nám samotná Regina Owesni Straka, ale vzhľadom na bohatý sociálny program Danubiákov, ju niektorí členovia výpravy počúvali cez zatvorené oči :) Prednášky na EUBA sme mali s veľmi milou pani, ktorá na tabuľu kreslila kvietky, však mala mierny deficit jazykových zručností v anglickom jazyku (vyjadrenia typu: "jú ár e debil", "it vos d trty trt pejdž" a pod.) -- body pre Slovensko 2:0.

Highlightom bratislavskej etapy bol tzv. národný večer, ktorý sme organizovali ešte pred naším odchodom do Prahy. Najskôr sa išlo loďou na Devín a naspäť (s prehliadkou hradu a jedlom), potom večer nasledoval záťah v Slovak Pube aj s folklórnym súborom a ľudovou hudbou.

Nasledoval opäť presun autobusom do Budapešti. Kvalita prednášok a workshopov na Corvinus University sa oproti Bratislave prudko zvýšila, ubytovanie bolo podobné ako u nás. Absolútne si nás však získali svojím národným večerom, ktorý sa konal v krásnom secesnom hoteli Gellért. Obsahom bola ochutnávka maďarských vín, o.i. aj tokajského. Bolo to asi prvýkrát, čo som si ako dovtedy prísny abstinent vychutnal víno. Išlo o prvé semienko našich budúcich ochutnávkových večerov s Jarkom :). Navštívili sme aj zámok v Gödölő (vrátane zaujímavého múzea histórie s mapami Veľkého Uhorska na každej stene), klub Gödör, či termálne kúpele Széchenyi.

Po Budapešti prišiel presun do ďalšieho mesta, Záhrebu. Ten vyhral cenu za najlepšie party-mesto celej letnej školy. Bývali sme takisto na internáte, do školy chodili električkou a popri povinných prednáškach sme si stihli pozrieť centrum mesta (pomerne malé), zabaviť sa v kluboch na jazere a pripraviť sa na poslednú etapu Danubie, ktorou bola Viedeň.

Tam na nás čakala Wirtschaftuniversität Wien, hlavný organizátor letnej školy. Národný večer bol skvelý, v priestoroh českej školy (ktorej riaditeľom bol otec jedného z našich spoludanubiákov) podával sa tradičný Schnitzel, tancovali sa rakúske alpské vypalováky a Klemens, jeden z členov rakúskej delegácie, sa dokonca obliekol do tirolského kroja a celý večer poskakoval v Lederhosen :) Nasledovalo oficiálne ukončenie Letnej školy Danubia, nechýbalo kvarteto hrajúce Európsku hymnu a záverečná recepcia. Potom prišla afterparty na internátoch neďaleko Mariahilferstraße, výjazd polície riešiacej rušenie nočného kľudu a rozlúčka s rakúskymi a ďalšími kolegami, s ktorými sme toho za celý mesiac nemálo prežili.

THE END.


nick:
predmet:
kód:
komentár    
Dnes je piatok, 23.08.2019,
meniny má Filip, Vlastislav, Filipa, Filipína, Vlastislava


Matúš v Afrike

Katka D. v Kolumbii
Katka K. v Kolumbii
Meňa v Kolumbii
Vafka v Kolumbii
Vladka v Kolumbii

Andy v Indii
Cibuľka v Rusku
Deny v Litve
Didi v Afrike
Edo v Rusku
Eldžej v Rumunsku
Georgo v Austrálii
Hanka v Taliansku
Hausi v Ghane
Ifco v Ekvadore
Jaano v GB
Janie v Pakistane
Janka cestuje
JuanMi v Keni
Johny v Indii
Katka na bicykli
Klepo v Pakistane
Lucka v Burundi
Lukáš okolo sveta
Lukáš okolo sveta - FB
Luki v Austrálii
Matúš v Rusku
Mirka v Burkine Faso
Mišo v Nottinghame
Muďo v Turecku
Nataš v Indii
Neli vo Francúzsku
Peťa v Kirgizstane
Peťo v Abu Dhabi
Piťu(on) v Arménsku
Piťu(ona) v Malajzii
Pivet v Rumunsku
Ploči v Amsterdame
Saška v Paríži
Šyška v Blave
Vaco v Brazílii

Ademide's Blog
Alešov Blog
Botlošov Blog
Braňov Blog
Brankov Blog
Charlieho Blog
Cuteeho Blog
Desmond's Blog
Eunice's Blog
Gitkin a Misov Blog
Chlapci z Turca
Inkin Blog
Jakubov Blog
Jakubov Ch Blog
Janiein Blog
Jirkov Blog
Jonyiiho Blog
Johnyho Blog
Joseph's Blog
Jožkov Blog
Katkin Blog
KB's Blog
Keith's Blog
Kubov Blog
Kukhanya's Blog
Lea's Blog
Lipihio Blog
Lukášov Blog
Lukiho Blog
Lulin Blog
Marekov Blog
Martinov Blog
Matúšov Blog
Matúšov H. Blog
Medžikov Blog
Miňov Blog
Mirov Blog
Michalov Blog
Miškov Blog
Mišov Blog
Morkin Blog
Murov Blog
Osadee's Blog
Osadee's Music Blog
Pecositin Blog
Pepin Blog
Peťkin Blog
Peťanov Blog
Peťov Blog
Radov Blog
Robiho Blog
Smolov Blog
Soala´s Blog
Stanleyho Blog
Šmogrin Blog
Tiborov Blog
Tomášov Blog
Tomášov B. Blog
Tomi´s Blog
Valery´s Blog
Vladov Blog
Wyckliffe's Blog

Adamov Blog
Alexov Blog
Braňov Blog
Danov Blog
Dominikov Blog
Ethanov Blog
Ferov Blog
Janciho Blog
Janov Blog
Lacov Blog
Marekov Blog
Markov Blog
Martinov Blog
Mirov Blog
Olegov Blog
Ondrejov Blog
Oskarov Blog
QL Forum Blog
Romanov Blog
Samov Blog
Sebastiánov Blog
Števov Blog
Thomasov Blog
Tomášov Blog
Tonyho Blog
Zoliho Blog

Drogy Blog
Janettin Blog
Jozefov Blog
Ľubomírin Blog
Marekov Blog
Máriin Blog
Vladov Blog